Zajęcia plastyczne dla dzieci. Zaprasza Agata Topolewska

W nowym roku szkolnym 2017/2018 przygotowaliśmy propozycję zajęć plastycznych dla dzieci, które w kreatywny sposób są wprowadzeniem do świata sztuki i własnej twórczości.

Tematyka zajęć została podzielona zgodnie z porami roku. Ujęto przede wszystkim tematy tzw. dowolne, a wpływające korzystnie na usprawnianie manualne dzieci. Zajęcia te mają również znaczenie terapeutyczne, działają uspokajająco, pozwalają na wydłużenie czasu koncentracji uwagi , podnoszą poczucie własnej wartości poprzez efekt końcowy, rozbudzają zmysł estetyczny.Tematem z dziedziny arterapii będzie autoportret ( praca z lustrem ) i autoportret tzw wewnętrzny czyli abstrakcyjne przedstawienie siebie np. w pracach: ,,Drzewo , którym jestem ”, ,,Ja motyl ”, ,,Ja smok”, Mandale, ,,Dominanta kolorystyczna po okręgu ”.

W pracowni są realizowane między innymi następujące tematy :

– batik jako praktyczna wiedza o kolorze
-rzeźba z papieru i drutu
– malarstwo sztalugowe
-studim martwej natury
-kurs rysowania zwierząt krok po kroku
-zwierzęta z papieru
-manga krok po krok
– biżuteria z filcu
-biżuteria z gliny
-lepienie z plasteliny
-kolaż , mozaika (również praca grupowa na dużych formatach )

Zasadą zajęć jest nadanie większego znaczenia doznaniom dzieci podczas samego procesu ,, tworzenia”, niż jego wytworom. Podczas zajęć są stosowane różnorodne środki i narzędzia oddziaływań: woda, materiały przetwarzalne-( masa solna, papierowa, plastelina itp)., farby, kredki,klej węgiel , kreda, szary papier.
Zajęcia plastyczne dla dzieci: sobota godz.10-14
Miejsce: Pracownia przy Kinoteatrze, ul. Niepodległości 13 A

Prowadząca : Agata Tobolewska
Absolwentka Państwowego Liceum Szkół Plastycznych w Bydgoszczy; autorka ponad 20 wystaw indywidualnych i wielu zbiorowych w kraju i za granicą. Agata Topolewska specjalizuje się w malarstwie sztalugowym (pejzaż, portret, abstrakcja, akt, martwa natura) i w malarstwie naściennym. Zajmuje się projektowaniem ubioru unikatowego (również na indywidualne zamówienie).

18.9.2017
 

Komentarze zostały wyłączone.