Sopocki Teatr Tańca w Iławie

Kogo dotyka problem samotności? Czy samotność odczuwają osoby przebywające bardzo blisko siebie? Dlaczego nie potrafimy otworzyć się przez drugim człowiekiem? – to pytania, które wybrzmiały w spektaklu pt. „Ostatnie piętro” ( Sopocki Teatr Tańca). Bogata całość artystyczna skłania do refleksji nad relacjami z otoczeniem oraz nad konsekwencjami wzniesienia się ponad to, co czasem wydaje się z różnych powodów nieprzekraczalne.
„Ostatnie piętro” to pozornie niezwiązane ze sobą historie różnych ludzi, m.in.: pracowników baru szybkiej obsługi, nastolatki przeżywającej pierwszą fascynację uczuciową, samotnej kobiety. W trakcie spektaklu losy bohaterów splatały się wzajemnie, wpływając na siebie i rezonując. Wiemy już, że spektakl zachwycił. Z jakimi pytaniami wyszliście? Piszcie w komentarzach.
Scenariusz, reżyseria: Joanna Czajkowska
Kreacje aktorskie, współpraca chorograficzna: Joanna Czajkowska, Jacek Krawczyk, Kamila Maik, Kacper Matuszewski, Kalina Porazińska
Muzyka: Mariusz Noskowiak
Scenografia i stylizacja: Joanna Czajkowska
Kostiumy: CROPP
Reżyseria oświetlenia: Mateusz Gierc

Spektakl stanowi jedno zdziałań projektu pt.: „Od kontemplacji do inspiracji – Teatr Tańca na scenie Kinoteatru „Pasja” w Iławie” pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Iławy, na którego realizację ICK otrzymało dofinansowanie w wysokości prawie 40 tys. zł w ramach Programu „Scena dla tańca 2020”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
Koordynator projektu: Katarzyna Leszek

W zakresie projektu odbędą się również:

09.03.2020 r. – Spektakl pt. „Showreel” w wykonaniu Urszuli Bernat-Jałochy, Marcina Motyla

30.03.2020 r. – Spektakl pt. „Ewa i On” w wykonaniu Iwony Olszowskiej, Pawła Koniora

06.04.2020 r. – Spektakl pt. „Real Love” w wykonaniu Teatru Tańca Zawirowania

19.04.2020 r. – Warsztaty taneczne GAGA z Małgorzatą Mielech we współpracy ze Szkołą Tańca i Akrobatyki Spinel (zapisy na warsztaty prowadzi Szkoła Tańca i Akrobatyki Spinel)

20.04.2020 r. – Spektakl pt. „Cicha” w wykonaniu Pauliny Wycichowskiej oraz Malwiny Paszek

15.05.2020 r. – Spektakl dla dzieci pt. „Pan Kejk” w wykonaniu Olsztyńskiego Teatru Tańca
w ramach Iławskiej Nocy Muzeów.

Projekt: Od kontemplacji do inspiracji – Teatr Tańca na scenie Kinoteatru „Pasja” w Iławie pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Iławy

Spektakl współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach Programu Scena dla tańca 2020
_RON4486

_RON4496

_RON4464

_RON4436

_RON4321

_RON4189

_RON4216

_RON4059

_RON4068

_RON4107

Więcej zdjęć ze spektaklu: http://www.ickilawa.pl/gallery/

2.3.2020
 

Komentarze zostały wyłączone.