Relacja z obchodów 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Dzisiaj świętujemy 229. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Ta Ustawa Rządowa definiowała fundamentalne zasady ustrojowe państwa i miała za zadanie zlikwidować wady ówczesnego systemu politycznego Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Była pierwszą w Europie, a drugą na świecie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

W związku z aktualnymi ograniczeniami i środkami bezpieczeństwa, które zostały wprowadzone w następstwie epidemii, tegoroczne obchody odbywają się w formule on – line, ale dzięki zaangażowaniu wielu osób mogą trafić do szerokiego grona odbiorców.

W dniu święta narodowego o godz. 13:00, pod tablicą upamiętniającą 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości znajdująca się na ścianie iławskiego ratusza odbyło się uroczyste złożenie kwiatów przez przedstawicieli władz samorządowych w imieniu mieszkańców i organizacji lokalnych: Przewodniczącą Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bernadetę Hordejuk, Starostę Powiatu Iławskiego Bartosza Bielawskiego, Burmistrza Miasta Iławy Dawida Kopaczewskiego, Wójta Gminy Iławy Krzysztofa Harmacińskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Michała Młotka. Podczas uroczystości obecni byli też przedstawiciele iławskiego oddziału Stowarzyszenia Dzieci Wojny w Polsce. Wydarzenie to poprzedziła uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny odprawiana w kościele Przemienienia Pańskiego, której transmisję od godz. 11:30 udostępniliśmy na żywo na fanpage’u ICK
Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia prezentacji muzycznych, które zostały przygotowane przez nauczycieli i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. T. Bairda w Iławie kliknij mnie!

Relacje z wydarzeń towarzyszących Majówce online 2020 dostępne są na naszym kanale YOUTUBE

P1150834

5

6

3

2

7

1

4

majowka online ick net 2

3.5.2020
 

Komentarze zostały wyłączone.