16 września 2017r. Piknik Inspiracji

W sobotę, 16 września br. w Iławie odbędzie się już trzecia edycja Pikniku Inspiracji nad Małym Jeziorakiem. Wydarzenie powstało z myślą o najmłodszych – dzieciach i młodzieży. To oni właśnie, jak co roku, będą głównymi gośćmi fascynującego świata nauki i nowych technologii.

Ideą pikniku jest popularyzacja wiedzy z dziedzin przyrodniczo-technicznych oraz nauka poprzez zabawę, a jego celem jest rozbudzanie apetytu na wiedzę wśród młodego pokolenia. Wydarzenie ma w atrakcyjny sposób zaszczepiać nowe pasje i inspirować. Dlatego też tegorocznej trzeciej już edycji Pikniku przyświeca hasło” Pasje od kuchni” a na postać Inspiratora wybrana została Maria Skłodowska-Curie.

W tym roku swoją obecność na Pikniku zapowiedziało już kilkanaście Studenckich Kół Naukowych z renomowanych uczelni całego kraju. Stoisko każdego z nich będzie zachęcać uczestników do zapoznania się z ich dziedziną nauki i zaproponuje inna atrakcje. Nowością w tym roku będzie uporządkowanie stoisk według stref: Powietrze czyli humaniści, Woda – strefa wodniaków, Ziemia – czyli nauki ścisłe: ekonomiści i mundurowi oraz Ogień czyli artyści i sportowcy.

Piknik rozpoczną o godzinie 9.30 pokazy w amfiteatrze dla klas 1-3, godzinę później tj. o 10.30 przewidziany jest pokaz dla dzieci z klas 4-6 a po nim o 11.30 dla uczniów klas 7 i starszych. Zaraz po pokazach na głównej scenie, akcja przeniesie się nad Mały Jeziorak gdzie swoje umiejętności zaprezentują ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Oprócz stoisk, dodatkową atrakcją w tym roku będą pokazy przeprowadzane na małych scenach wybranych grup. Przewidziane są m.in. warsztaty logopedyczne dla dzieci, wykład dotyczący kosmosu dla dzieci, prezentacja pojazdów napędzanych sprężonym powietrzem, demonstracja musztry i pokaz strzelecki. Będzie można także dowiedzieć się jak działa drukarka 3D a także jakie niezwykłe właściwości mają grzyby.

Poza tym w trakcie Pikniku przewidzianych jest szereg innych atrakcji takich jak: interaktywny pokaz Małego Inżyniera, który ukaże kolorowy a czasem nawet wybuchowy świat fizyki i chemii, dla najmłodszych będzie strefa przedszkolaka, a w niej ogród dwulatka z bańkami mydlanymi, zabawami z książką i wiele innych. Jak co roku odbędą się warsztaty LEGOInspiracji, ale także warsztaty modelarstwa i zajęcia prowadzone przez Naukowy Klub Sówek z przedszkola nr 4 w Iławie. Można będzie także obejrzeć spektakl marionetkowy w Kinoteatrze. A na zakończenie, widowiskowy pokaz hydro-odrzutowy Fly-Board, który będzie można zobaczyć o godzinie 21:00 na Małym Jezioraku.

Piknik Inspiracji 2017 to morze atrakcji z różnych dziedzin, z których z pewnością każdy wybierze coś dla siebie. Gorąco zapraszamy 16 września nad Mały Jeziorak, start godzina 9.30. Więcej informacji na stronie www.piknikinspiracji.pl

Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta Iławy, Iławskie Centrum Kultury, Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji.

Partner: firma Bartbo.
Sponsorzy: Iławskie przedsiębiorstwo Budowlane, Hurtownia Gloster, firma Społem, Jack-Pol, Opcja Iława.

Patron medialny: Radio Zet Gold

7.8.2017
 

Komentarze zostały wyłączone.