DKF „Kadr” zaprasza na film ” Anioł” 28.03

Dyskusyjny Klub Filmowy „Kadr”, działający przy Iławskim Centrum Kultury zaprasza na film ” Anioł” w reż. Luisa Ortegi. Projekcja odbędzie się 28 marca o godz.20.30 w Kinoteatrze Pasja w Iławie.

„Anioł” to film oparty na prawdziwej historii seryjnego mordercy Carlosa Robledo Pucha zwanego „Aniołem śmierci”. Argentyński kandydat do Oscara 2019 – wyprodukowany przez Pedro Almodóvara i twórców „Dzikich historii”.
Premierowo prezentowany w prestiżowej sekcji Un Certain Regard 71. MFF w Cannes.

Reżyser Luis Ortega, urodził się w Buenos Aires w 1980 roku. W wieku 19 lat wyreżyserował swój pierwszy film pełnometrażowy „Caja Negra”. Otrzymał za niego wiele międzynarodowych nagród, m.in. Nagrodę Specjalną Mar del Plata Film Festival. Uznany za najbardziej śmiały głos niezależnego pokolenia argentyńskich twórców zrealizował m.in. „Monobloc”, „Dromómanos” i „Lulú”. W 2015 roku napisał scenariusz i wyreżyserował serial „Historia De Un Clan” oparty na historii przestępczej rodziny Puccio. W 2016 roku stworzył kilka odcinków serii „El marginal. Syndykat zbrodni”. Inspiracją do najnowszego filmu „Anioł” było życie seryjnego mordercy Carlosa Robledo Pucha.

Potrzeba
Od najmłodszych lat pociągała mnie przestępczość, bo ona wiąże się ze zrealizowaniem fizycznej potrzeby uwolnienia adrenaliny. Teraz zdecydowałem się opowiedzieć historię o złodzieju, który stał się zabójcą. Nie chciałem zrealizować brutalnego filmu, lecz piękną przypowieść – prezent dla widzów.

Śmierć jako iluzja
Carlitos zachowuje się jak gwiazda filmowa. Oczekuje atencji i obserwowania przez kamery. Chce przyciągnąć uwagę Boga, aby zrobić na nim wrażenie. Nawet śmierć nie jest dla niego prawdziwa. Chciałby zostać żywą legendą.

Fałszywy psychopata
Carlitos porównuje naturę człowieka do bezlitosnej maszyny. To, co w nas przyrodzone i instynktowne, w odróżnieniu od tego, co nabyte, staje się groźne. Dlatego postanawia nie reagować na czynniki zewnętrzne, odrzuca skrajne emocje. To sprawia, że zachowuje się jak psychopata, choć przecież nim nie jest. Popełnione przestępstwa odkrywają prawdziwą tożsamość zabójcy.

KINÓWKI.pl

KINÓWKI.pl

19.2.2019
 

Komentarze zostały wyłączone.