Koncert jazzowy: Jerzy Małek Black Sheep ( 24.05)

W piątek (24.05) o godz.19:00 w Galerii przy Ratuszu wystąpi Jerzy Małek oraz trzech wyjątkowych instrumentalistów: Alan Wykpisz – kontrabas, Radek Nowicki – saksofon, Grzegorz Pałka – perkusja.

Jerzy Malek od ponad 20 lat jest jednym z najbardziej cenionych trębaczy w polskim środowisku jazzowym, czego wyrazem były liczne nagrody, w tym nominacje do Fryderyków w kategorii najlepszy muzyk i kompozytor roku 2012.

Projekt „Black Sheep” jest kolejnym rozdziałem w drodze muzycznej artysty, który łącząc dotychczasowe elementy jego twórczości zaskakuje nowymi pomysłami. Innowacyjne rytmy inspirowane najnowszymi trendami współczesnej muzyki począwszy od sceny alternatywnej, aż po pop to punkt wyjścia nowego projektu. Impresjonistyczna harmonizacja tematów, sonorystyczne brzmienia wynikające z osobliwych połączeń skal modalnych, bogata faktura melodyczna. A wszystko to zaledwie tylko prowokacja do niczym nie skrępowanej improwizacji, która w wypadku tego projektu aż eksploduje muzycznymi interakcjami. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

malek3

1.4.2019
 

Komentarze zostały wyłączone.