27 sierpnia 2016r. Grubson, SILVER & DJ Serio? Amfiteatr Miejski

Zapraszamy na koncert Grubsona – rapera, producenta muzycznego oraz SILVER & DJ Serio?, który odbędzie się 27 sierpnia o godz.18.30 w Amfiteatrze Miejskim w Iławie. Wstęp: 20zł. Bilet został dofinansowany przez Iławskie Centrum Kultury.
Bilety są do nabycia w Iławskim Centrum Kultury od poniedziałku do piątku w godz. od 8-15. Dodatkowe informacje pod nr tel. 89 649 16 16.
Grubson
Pierwsza styczność GrubSona z kultura Hip-Hop & Rap odbyła się w 1993r. Zawdzięcza to swemu starszemu bratu – Hudemu , który promował ta niesamowita kulturę w rodzinnym mieście Rybnik prowadząc pierwsze imprezy tzw. „Rapoteki” z kaset magnetofonowych. GrubSon zaczął działać w tym kierunku na przełomie 1997/1998 roku kiedy to powstała ekipa „Po-3na Różnica” (Twórca, Max, Rav), gdzie tracki nagrywane były w piwnicy na szpule oraz na różnego rodzaju sprzęty grające (bumboxy itp.). 2 lata później do ekipy dochodzi Jaco dlatego tez skład zmienia swoja nazwę na „Czwarta Zmiana” a|k|a „Twórca Skład”. Głównym zajęciem chłopaków były ostre melanże, dzikie wolne style, rzeźnickie domówki czyli jednym słowem hardcore. Po pierwszym nielegalu TWÓRCA SKLAD – „Przez cały czas” w 2001r. zespól rozpada się. GrubSon jednak nie rezygnuje i szuka kompanów robiąc w tym samym czasie nowe produkcje oraz przejmuje role po swoim bracie i zaczyna prowadzić biby w Rybniku. Rok później powstaje nowy skład „Wolność Słowa” (GrubSon, GRF, Zorza, Aro) gdzie bity i nagrywki powstawały już na komputerze, na takich programach jak Fruty Loops, Cool Edit, Gold Wave no i w końcu Acid). W 2002 roku powstaje pierwsze demo W.S.quad – „Wolność Słowa” (GrubSon, GRF & Zorza), nagrane u GrubSona w warunkach domowych. Czas, chęci i inne wstrząsające wydarzenia nie dały szansy na przetrwanie grupy.
Tak oto na przełomie 2003/2004 r. GrubSon wypuszcza swój solowy nielegal – GrubSon – „N.O.C. (Nowiny-Osiedle-Chabrowa) a wraz z nim jeden klip promujący płytę. Na albumie zamieszczone były kawałki w klimatach Hip-Hop, Ruffneck oraz Dancehall (bitami zajął się GrubSon). W tym samym czasie współpracuje on z MC ZyebOneKilla tworząc „2G” (Dwóch Grubasów). Po wygranym konkursie na najlepszy numer do bitu gliwickiego producenta Dino (D.N.O.) szybko dochodzi do współpracy.
Co raz więcej koncertów, co raz więcej nagrywek, co raz więcej znajomości. Na jednej z gliwickich bib GrubSon poznaje ekipę BEZKRES do której zostaje przyjęty tworząc Wspólny Mianownik Sound System (www.myspace.com/wspolnymianowniksound). GrubSon dostrzega sile i energie jaka wypływa z Reggae oraz Dancehall nie zapominając oczywiście o swoich hip-hopowych korzeniach. Nieustanne nagrywki oraz koncerty tworzą silna więź miedzy chłopakami a ich produkcje zaczynają trafiać do coraz szerszej publiczności. W tym samym roku czyli 2005 GrubSon pracuje nad drugim solowym albumem. Poznaje Metrowego, który również dołącza do W.M.S.S. tworząc koncertowy duet GrubSon&Metrowy. Poza swoja płyta, produkuje on bity dla różnych ekip z Polski.
SILVER & DJ Serio?
Silver, właściwie Kamil Stanek (ur. 31 stycznia 1994 w Gdańsku) – Raper, wychowany na dzielnicy Wrzeszcz. Swoją przygodę z rapem rozpoczął wraz z Gdańskim raperem Kizo w 2008 roku. W 2009 roku dołączył do studyjnej ekipy HK RECORDS Gdzie nagrał swoje dwa pierwsze Mixtape’y. w 2012 roku Silver pierwszy raz zarejestrował swoje wokale w gdańskim SelektaStudio a dzięki owocnej współpracy efekty można usłyszeć do dzisiaj.
Raper 13 września 2012 roku wraz z Trójmiejskim labelem „HigTime Label” wypuścił pierwszy singiel z płyty a zarazem klip „Pewny Swego”, w którym gościnnie wzieli udział Kaszalot (Analogia) Zawodnik (Elegans). Po premierze klipu nastąpił przełom w karierze rapera wypuścił on jeszcze jeden klip „Moja Droga”, który był także drugim singlem zapowiadanej płyty „Hołd Dla Ulic”. Pod koniec 2013 roku Wytwórnia HigTime Label z którą współpracował Silver rozpadła się postanowił on więc stworzyć kolejny już trzeci Mixtape ,,Zmartwychwstanie’’. Aby rozgrzać słuchaczy przed długo zapowiadanym pełnoprawnym debiutem, mixtape przyjął się bardzo dobrze, raperowi udało się zorganizować koncert premierowy, na którym wystąpili znani raperzy, freestyle’owcy, b-boy’e, dj-e, oraz write’rzy. Na koncercie miała miejsce premiera klipu do utworu „Wyższy Stan Świadomości”, w którym gościnnie „wziął udział DJ Cent znany z cutów i skreczy na płytach ekipy DELUKS oraz PCP. Aktualnie trwają końcowe prace nad albumem Hołd Dla Ulic który wyjdzie nakładem wytwórni Soul Records.
grubson n
20.8.2016
 

Komentarze zostały wyłączone.