SPEKTAKL TEATRALNY: „Jeremi się ogarnia. Lol”, 23.09 godz. 18.00/ WARSZTATY TEATRALNE

SPEKTAKL TEATRALNY
Jeremi się ogarnia. Lol

23 września 2019 r. godz. 18.00
Kinoteatr
Wstęp wolny
( wejściówki do odbioru w Iławskim Centrum Kultury od poniedziałku do piatku w godz. 8.00- 15.00)

Ponieważ scenariusz napisał Szymon Jachimek (autor m.in. „Jazdy na zamek”), możecie liczyć na sporą dawkę humoru. Wyraziste postacie, dynamiczna muzyka, wartkie dialogi. Do tego niezręczne sytuacje w szkole, niechciane rozmowy z rodzicami i pierwsze dramaty miłosne. Czyli wszystko, co lubicie oglądać u innych, a czego nie chcecie przeżywać sami. Przynajmniej „w realu”

Trailer spektaklu:

Szymon Jachimek JEREMI SIĘ OGARNIA. LOL

reżyseria i opracowanie muzyczne: Tomasz Valldal-Czarnecki
scenografia i kostiumy: Monika Wójcik
muzyka do piosenki finałowej: Artur Guza

Naukowcy alarmują, że młodzież uzależniła się od Internetu. Informują o tym oczywiście w Internecie. Bo dziś cały świat się od niego uzależnił i nie ma się co dziwić. Problem zaczyna się wtedy, gdy przestajemy ze sobą rozmawiać w cztery oczy. „Jeremi się ogarnia. LOL” to opowieść o młodych ludziach, którzy znakomicie poruszają się w świecie wirtualnym, ale nie radzą sobie w rzeczywistym. Radość okazują tak – :), a smutek tak – :(. Jednak w ich życiu zdarzą się sytuacje, gdy trzeba będzie wynurzyć się ze swojej jaskini i zacząć rozmawiać „w realu”. Użyć prawdziwych emocji patrząc sobie w oczy. A to najtrudniejsze… Prawda? :)
Ponieważ scenariusz napisał Szymon Jachimek (autor m.in. „Jazdy na zamek. Musicalu krzyżackiego”), możecie liczyć na sporą dawkę humoru. Wyraziste postacie, dynamiczna muzyka, wartkie dialogi. Do tego niezręczne sytuacje w szkole, niechciane rozmowy z rodzicami i pierwsze dramaty miłosne. Czyli wszystko, co lubicie oglądać u innych, a czego nie chcecie przeżywać sami. Przynajmniej „w realu” ;).

Recenzja spektaklu – Maja Zalewska, Dziennik Teatralny

Spektakl bierze udział w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej .Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Dominik Gac, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Piotr Morawski, Jacek Sieradzki, Sandra Szwarc i Zuzanna Berendt.

CZAS TRWANIA: 55 min.

WARSZTATY TEATRALNE
23 września 2019 r. godz. 15.45 – 17.45
Sala Konferencyjna Iławskiego Centrum Kultury
Grupa do 20 osób, czas trwania warsztatów 2 godz.

Nadrzędnym celem realizacji warsztatu jest zbudowanie realnego poczucia grupowości oraz ożywianie aktywnej postawy społecznej wśród uczestników.

Cele szczegółowe:
1. Otwarcie się na partnera w realnym kontakcie „tu i teraz”
2. Podmiotowość oraz postawa dialogu w trakcie pracy, gdzie nie ma rozróżnienia na lepszych i gorszych, na lepsze i gorsze pomysły,
3. Wzajemna inspiracja i uczenie się od siebie nawzajem,
4. Współuczestnictwo i współodpowiedzialność za realizowane działania
5. Rozwinięcie poczucia odpowiedzialności społecznej i sprawczości swoich działań
6. Zachęcenie do uprawiania różnych form aktywności społecznej
7. Rozwój osobisty poprzez kreatywną pracę przy użyciu własnej wyobraźni,

Warsztat będzie dla uczestników okazją do zatrzymania się na chwilę, koncentracji na drugim człowieku, autorefleksji i tym samym rozwoju osobistego. Zależy nam, by praca odbywała się w duchu partnerskiego dialogu i uczenia się od siebie nawzajem. Rolą osoby prowadzącej warsztaty będzie inspirowanie, kreowanie przestrzeni twórczej z zachowaniem jak największej wolności, spontaniczności i podmiotowości.
W pierwszej części warsztatu skupimy się na kontakcie z drugim człowiekiem. Patrząc w oczy, rozmawiając i aktywnie działając razem stworzymy okazję do zbudowania realnych więzi między poszczególnymi uczestnikami oraz więzi grupowej.
W drugiej części warsztatu będziemy zajmować się zagadnieniem aktywności społecznej – czym ona właściwie jest, jak młodzi ją rozumieją i jakie miejsce ma w ich życiu. Spróbujemy stworzyć pomysły aktywności społecznej w ich przestrzeni lokalnej oraz zaszczepić chęć działania.

Warsztaty poprowadzi Agnieszka Kolan aktorka Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie.

teatr d2

1.4.2019
 

Komentarze zostały wyłączone.