22 lipca 2017r.IŁAWA BLUES PARTY. Międzynarodowy Festiwal Bluesowy

Tego lata, po raz pierwszy w Iławie – odbędzie się wyjątkowe święto bluesa. Zapraszamy Państwa na niezwykłą, muzyczną podróż podczas Iława Blues Party. Miejsce: Amfiteatr Miejski, 22 lipca. Początek koncertów godz.19.00. Wstęp Wolny.

Program czasowy festiwalu:

19.00 – 20.10 – Tortilla

20.20 – 21.30 – The White Trash All Stars

21.45 – 23.55 – OldBreakout

23.10 – 0.20 – Niki Buzz Blues Project

Wykonawcy

Niki Buzz (Blues Project) – mieszka w Nowym Jorku. W latach 70’ występował z takimi leganami muzycznymi jak Ramone czy Patti Smith. Jest niezwykle uzdolnionym multiinstrumentalistą. Znany jest jenak najbardziej z niezwykłych brzmień gitarowych. W latach 80 koncertował Stanach Zjednoczonych i Europie. W tym czasie Niki rozpoczął karierę studyjną, gdzie poznał Curtisa Knighta ( odkrywcę Jimi Hendrixa ). Jest autorem Ścieszki dźwiękowej do filmu: „Osobowości”, który zdobył w 1999r. Oskara w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Dokumentalny. Koncertował w Polsce, promując nową płytę z „Dr. Blues i soul „, co zaowocowało nagrodą Polskiego „Grammy” za najlepszy album bluesowy 2013r. Od tej pory artysta współpracował z wieloma cenionymi muzykami w różnego rodzaju projektach. W Iławie wystąpi m.in. z Lamar „King Bee” Chale – gitarzystą, wokalistą, kompozytorem i aranżerem z Kalifornii.

Dorrey Lyles & The White Trash Allstars to kolejny projekt złożony z międzynarodowych muzyków z Berlina, Japonii czy Mozambiku. Sama Dorrey Lyles jest amerykanką, która mieszka obecnie w Berlinie. Jej niezwykły projekt muzyczny łączy gospel, blues, soul & jazz w sposób doskonały i gwarantuje ekscytujące doświadczenie muzyczne. Dorrey Lyles & The White Trash Allstars mają za sobą duże festiwale w Hiszpanii, Francji, Polsce i USA. Muzycy, którzy towarzyszą Dorrey Lyles to również rozpoznawali w Europie i na świecie artysci wysokiego formatu:

Jan Hirte (Niemcy): Jest jednym z najgorętszych gitarzystów bluesowych w Europie.Mam na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, grał z takimi gwiazdami jak Luther Allison, Johnny Copeland, Buddy Ace, Big Jay McNeely i wielu innych. Jest organizatorem Berlin Blues Festival.

Aine Fujioka (Japonia): Gra w sposób charakterystyczny na perkusji jest obdarzona niezwykła energią sceniczną. W połączeniu z efektywnymi brzmieniami wnosi niesamowity klimat do projektu.

Carlos Dalelane (Mozambik): Artysta wnosi afrykański akcent do zespołu. Gra zarówno na basie i perkusji, jest on idealnym partnerem dla Aine.

Tortilla to zespół doskonale znany z dokonań bluesowych, reprezentujący, jako jedna z nielicznych grup w Polsce autentycznego bluesa elektrycznego. Tortilla czerpie z bluesowych korzeni, jednak wyraźnie przełamuje narzuconą w tym nurcie konwencję, podążając własną niebanalną drogą. Efektem tego jest unikalny i rozpoznawalny styl, który cechuje szacunek do tradycji czarnoskórych wykonawców, rock’n’rollowa energia typowa dla białych muzyków oraz jazzowy puls. Największymi atutami TORTILLI są żywiołowe koncerty, znakomity kontakt z publicznością oraz sposób interpretacji i niezwykła barwa głosu wokalistki zespołu. Zespół ponad 1.200 razy występował na najważniejszych krajowych festiwalach bluesowych oraz koncertach w całej Polsce. Wielokrotnie gościł również poza granicami kraju /min. Holandia, Francja, Niemcy, Słowacja, Węgry, Litwa, Ukraina, Białoruś.

Old Breakout
Historia tej odsłony zespołu rozpoczęła się 28 września 2013 roku z inicjatywy Kazimierza Pabiasza w Józefowie pod Warszawą w ramach dorocznego festiwalu Lep na Bluesa. Tam odbył się koncert z udziałem dawnych członków grupy Breakout, legendarnej rockowej formacji, założonej przez nieżyjącego Tadeusza Nalepę. Jej pierwszy skład tworzyli: Tadeusz Nalepa, Mira Kubasińska, Janusz Zieliński, Krzysztof Dłutowski i Józef Hajdasz. Dwaj ostatni pojawili się w Józefowie, a koncertowy skład uzupełnili: Winicjusz Chróst, Tadeusz Trzciński i Zbigniew Wypych, Wojciech Morawski. Entuzjastycznie przyjęty, naszpikowany wzruszeniami muzyków i publiczności występ, stał się naturalnym impulsem do nagrania płyty z nowymi utworami. Poszli za tym głosem a wszystkie teksty znów napisał Bogdan Loebl. Zespół Old Breakout ma już za sobą liczne koncerty w wielu miejscach Polski.

18.7.2017
 

Komentarze zostały wyłączone.