Gala Operetkowa. Amfiteatr Miejski. Wstęp wolny (23.09)


Orkiestra Romantica jest orkiestrą Impresaryjną i realizuje autorski program swojej pomysłodawczyni, założyciela oraz dyrektora – Anny Barańskiej –Wróblewskiej.

„Występy Romantiki stały się znane z rozrywkowo-edukacyjnego repertuaru muzyki klasycznej” (…), a ich wartość „wykracza daleko poza perfekcyjne wykonanie repertuaru i niebanalny wizerunek sceniczny”. Koncerty z udziałem Romantiki przede wszystkim „zachwycają jednak wysokim poziomem muzycznym (…), a Orkiestra jest ich „głównym bohaterem” (Twoja Muza-nr 1/2012).

Orkiestra Romantica została uznana za „mistrzowskiego promotora talentów” oraz „wirtuoza popularnej muzyki klasycznej”. (Twoja Muza-nr 1/2012).

Doświadczenie koncertowe Romantiki jest już niebagatelne: towarzyszenie ponad 160 solistom dużego formatu, współpraca z uznanymi dyrygentami, udział w przeszło 220 koncertach i przedstawieniach. Wszystko to składa się na bardzo duże doświadczenie sceniczne i koncertowe, a także wielkie uznanie publiczności oraz prasy ogólnopolskiej, a zwłaszcza branżowej.

Szersze informacje:

Orkiestra Romantica po raz pierwszy wystąpiła z solistami Teatru Wielkiego – Opery Narodowej 15.VII.2006 r. biorąc udział w koncercie „Tradycje żydowskie na motywach Skrzypka na dachu”.

Od tej pory Romantica wielokrotnie prezentowała się w różnym repertuarze:
– począwszy od programów z muzyką lekką („Nad pięknym, modrym Dunajem”, „Koncert trzech naprawdę wielkich tenorów”, „Koncert trzech tenorów”, „Wielkie Gwiazdy są wśród nas”, „Tańce Świata”, „Romantyczne show skrzypcowe”, „Białołęka pełna Gwiazd”, „Opera na estradzie”, „Operetka na poważnie i opera na wesoło”, „Odgłosy wiosny”, „Muzyczny ogród miłości”, „Kobiety Świata”, „Lata 20-te, lata 30-te”, „Zanućmy jak za dawnych lat”, „Edith Piaf – ptak smutnego stulecia”, „Kocham świat”- recital Joanny Rawik, „Mistrzowska pieśń filmu rosyjskiego”, „Muzyka filmowa”, „Wieczór w krainie czardasza”, „Całuję Twoją dłoń, Madame”, „Gwiazdy operetki dla Lipska”, „Usta milczą, Włoszczowa śpiewa”, „Pola Negri”, „Krzesimir Dębski i jego muzyka”, „Vivaldi goes jazz”, „Wdzięk, styl, czar, szyk”, „Koncert w stylu weneckim”, „Koncert w stylu włoskim – O sole mio” „Brunetki, blondynki”, „Randka w cis-moll z Jackiem Kawalcem”),
– poprzez koncerty symfoniczne („Paganini na Białołęce”, „Mistrzowskie Cztery pory roku – Vivaldi, Piazzola, Wawrowski”, „Krzesimir Dębski i jego Muzyka”),
– koncerty okolicznościowe („Muzyczna Gala Mikołajkowa”, „Mikołajki w stylu włoskim”, „Mikołajki w stylu retro”, „Wśród nocnej ciszy”, „Opłatek z Burmistrzem”, „Operetkowe Andrzejki”, „Białołęckie kolędowanie”, Koncerty Sylwestrowe, Koncerty Noworoczne w stylu wiedeńskim, Koncerty Karnawałowe, Koncerty Patriotyczne, Gala Feniksów, BenefisKrzysztofa Zanussiego z okazji 79 Urodzin”),
– koncerty operowe i operetkowe („Wielka gala operowa”, „Gala operetkowo-operowa”, „Koncert Gwiazd Operetki”),
– operetki („Księżniczka Czardasza” E. Kalmana, „Wesoła wdówka” Fr. Lehara, „Zemsta Nietoperza” J. Straussa, „Baron cygański” J. Straussa),
– musical („Tradycje żydowskie na motywach Skrzypka na dachu”),
– oratoria („Requiem” W.A. Mozarta),
– aż po opery i kanataty („Straszny dwór” St. Moniuszki, „Halka” St. Moniuszki, „Widma” St. Moniuszki, „Cyrulik Sewilski” G. Rossiniego, „Trawiata” G. Verdiego, „Rigoletto” G. Verdiego, Nabucco – G. Verdiego),
– koncerty charytatywne (Filharmonia Narodowa „Uśmiech leczy” na rzecz Fundacji Dr Claun, na rzecz „Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy”, w Urzędach różnych dzielnic Warszawy,
w licznych kościołach, na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, 30 Gwiazd Opery i Operetki w Koncercie Galowym dla Jacka Janiszewskiego – Koncert nominowany do nagrody Koryfeusz 2016)),
– udział w sześciu Europejskich Festiwalach Muzycznych „Gloria” w Supraślu,
– koncerty edukacyjne („W Królestwie Muzyki”, Dziecięce Ogrody Muzyczne „Symfollies”)
– promujące uzdolnioną młodzież („Nasza duma i przyszłość”, „Stąd do Gwiazd”).

Do wyjątkowych koncertów z udziałem Orkiestry Romantica należy występ 3.11.2008 r. w Teatrze Polskim w Warszawie z najsłynniejszym na świecie kantorem z Nowego Yorku Yitzchakiem Meirem Helfgotem, pod batutą dr Mordechaja Sobola z Izraela. Koncert ten został uznany za największe wydarzenie roku 2008 r. w Warszawie.

25.10.2014 r. Towarzystwo Przyjaciół Warszawy nagrodziło Orkiestrę Romantica pierwszym „Lwem Białołęki” przyznanym w dziedzinie kultury za wieloletnią pracę na rzecz upowszechniania kultury muzycznej.

Głównym celem Orkiestry Romantica jest wielokierunkowa, otwarta działalność artystyczna oraz upowszechnianie kultury muzycznej w kraju i poza jego granicami w taki sposób, aby publiczność miała radość z obcowania głównie z muzyką klasyczną.

W skład Orkiestry Romantica wchodzą utalentowani artyści – muzycy, którzy ukończyli Akademie Muzyczne w kraju i za granicą, a obecnie są solistami oraz kameralistami.

Orkiestra Romantica dysponuje repertuarem na każdą okazję, bowiem realizuje ambitny i zróżnicowany program: począwszy od dzieł sakralnych poprzez lekką muzykę klasyczną (głównie romantyczną), operę, operetkę, balet, musical, muzykę filmową i rozrywkową. Orkiestra prowadzi również muzyczną działalność edukacyjną wśród dzieci i młodzieży.

Wielkość Orkiestry zmienia się w zależności od potrzeb, konkretnego wydarzenia artystycznego oraz od repertuaru. Orkiestra „Romantica” występuje w dużych składach symfonicznych, ale również jako Kameralna Orkiestra „Romantica” oraz Zespół Kameralny „Romantica”.

Orkiestrę Romantica charakteryzuje radość z koncertowania, niepowtarzalny artyzm, poczucie humoru, nienaganne zachowanie na scenie oraz wspaniały, kolorowy wygląd.

Artyści – muzycy występują w pięknych strojach – panie w stylowych sukniach i kapeluszach, a panowie we frakach. Stroje muzyków są dostosowywane do charakteru i okoliczności koncertów, co składa się na niebanalny i romantyczny wizerunek zespołu.

Orkiestra Romantica – to zespół, przy którym można spędzić niezapomniane chwile słuchając na żywo przepięknej muzyki granej z pasją, sercem i kulturą.

Orkiestra Romantica – to zespół bardzo profesjonalny, odnoszący się do powierzonych zadań z wyjątkową dokładnością, zaangażowaniem, pilnością i wielkim muzycznym artyzmem.

Orkiestra Romantica jest otwarta na wszelkie inicjatywy i propozycje kulturalne. Celem jej działania jest dotarcie do nowych grup odbiorców i przygotowanie dla nich specjalnej oferty programowej.

Bogaty repertuar Orkiestry, duże doświadczenie sceniczne oraz wysoki poziom artystyczny i wykonawczy są gwarancją wielu niezapomnianych doznań dla szerokiej rzeszy melomanów.

6.9.2018
 

Komentarze zostały wyłączone.